SIKÇA SORULAN SORULAR

  Nasıl Abone Olabilir ?

  Bilgisayarınız kablosuz ağlar bölümünden  AratWifi   adındaki sinyallerden en iyi çekimi olana bağlanın ve bağlantı yaptıktan sonra internet tarayıcılarınızdan herhangi birine tıklayın.Sizi ARATWİFİ abone girişi sayfası karşılayacaktır.(Sistemimizde kaydınız mevcut ise ABONE GİRİŞİ bölümünden kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş butonuna tıklayınız).Sistemimizde kayıtlı değil iseniz ONLİNE ABONELİK bölümüne tıklayarak 15 dk ücretsiz denemeyi yapabilirizsiniz.Daha ayrıntılı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kullanıcı Adı veya Şifre hatalı dediğinde ne yapalirim ?

  Kullanıcı adınızda öncelikle Türkçe karakter kullanmadan küçük harflerle birleşik bir şekilde yazalım.Aynı şekilde şifrenizde Türkçe karakter kullanmadan yazalım ve giriş yapalım.

  İnternet gittiği  zaman ne yapalirim ?

  Öncelikle bilgisayarınızdaki eternet kablosunu kontrol ediniz.Daha sonra çatıda bulunan cihazınızdan gelen kablo ev içerisinde bulanan adaptörün POE yazan bölümünde takılı olmalıdır.Adaptörün LAN yazan bölümündeki kısa kablonun bir ucu adaptörün LAN yazan bölümünde  olmalı diğer ucu ise bilgisayarınızın internet girişinde takılı olmalıdır.Bunlarını kontrol ettiniz fakat halen internetiniz yok ise müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

  Kredi kartım ile nasıl ödeme yaparım ?

  Abone girişi bölümünden kullanıcıadınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapınız.Açılan sayfada size ait kişisel bilgilerinizi göreceksiniz.Kişisel bilgilerin alt tarafında Şifre Değiştirme TL Kart Yükleme  Kredi  Kartı ile Ödeme seçeneklerimiz mevcuttur. KREDİ KARTI İLE ÖDEME yi seçip kartınızla ödeme yapabilirisiniz.

  Kredi kartı ile ödeme ne kadar güvenlidir ?

  Sistemimizde online ödeme 24 saat bizim tarafımızdan koruma ve kontrol altında tutulmaktadır.Ayrıca İYZİCO ve bankalar tarafından korunmakdadır.Sistemimizde hiçbir şekilde otomatik ödeme ve kayıt altına alma yapılmamaktadır.

  Sınırlı erişim dediğinde ne yapmalıyım ?

  Öncelikle bilgisayarınızdaki eternet kablosunu kontrol ediniz.Daha sonra çatıda bulunan cihazınızdan gelen kablo ev içerisinde bulanan adaptörün POE yazan bölümünde takılı olmalıdır.Adaptörün LAN yazan bölümündeki kısa kablonun bir ucu adaptörün LAN yazan bölümünde  olmalı diğer ucu ise bilgisayarınızın interne girişinde takılı olmalıdır.Bunlarını kontrol ettiniz fakat halen sınırlı erişim yazıyor ise müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

  Adil kullanım kotası nedir ?

  Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.

  Adil kullanım noktası aşıldığında ne olur ?

  Adil kullanım kotası aşıldığında internet erişim hızınız sistem tarafından düşürülecektir.

  Adil kullanım uygulaması sonrasında bağlantı hızı ne zaman artırılacaktır?

  Her yeni internet yüklemesi yapıldıgında, adil kullanım uygulaması öncesi hattın desteklediği hız tekrar sağlanacaktır.

  Neden adil kullanım kotası uygulanmaktadır?

  Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

  Her ay adil kullanım uygulaması sonucunda hızımda düşüş mü olacak?

  Adil kullanım uygulaması, o ay içinde belirtilen download miktarının aşılması durumunda uygulanır. O ay içinde bu miktarın aşılmaması durumunda erişim hızınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

  Kredi kartımla neden ödeme yapamıyorum ?

  Öncelikle bankanızdan, kredi kartınızın internet kullanımına açık olup olmadığını öğrenin. Eğer kartınız kullanıma açıksa, bazı bankalar günlük işlem sınırlaması da uygulayabilmektedir. Bu bilgiyi de göz önünde bulundurun.

  Kredi kartı limitinizin, yapmak istediğiniz ödeme için yeterli olup olmadığından emin olun.

  Kredi kartı bilgilerinizin, eksiksiz ve doğru olup olmadığını kontrol edin.

  Ödeme yapmaya çalıştığınız kredi kartının son kullanma tarihinin geçmemiş olduğundan emin olun. Belirtilen bu şartların tümünü sağladığınızı düşünüyorsanız ve ödeme denemelerinizde başarılı olamıyorsanız, lütfen kısa bir süre bekledikten sonra işleminizi tekrar gerçekleştirmeyi deneyin. Zaman zaman bankalar arası iletişimde bazı aksaklıklar meydana gelebilmektedir. Dolayısıyla kartta sorun olmasa da, bankadan cevap alınamadığı için hata mesajıyla karşılaşılabilmektedir. Sorunun devam etmesi halinde müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

  Giriş yapıyorum ama kişisel bilgilerim olduğu sayfa gelmediğinde ne yapmalıyım ?

   Bu şekilde bir yazı ile karşı karşıya iseniz Aktif  oturumu kapat yazan yere tıklayınız ve sağ üst köşeden çıkış yapınız ve tekrar abone girişinden giriş yapınız sisteminiz normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

  Kullanıcı adı veya şifre neden hatalıdır ?

  Kullanıcı adınızda öncelikle Türkçe karakter kullanmadan küçük harflerle birleşik bir şekilde yazalım. Aynı şekilde şifrenizde Türkçe karakter kullanmadan yazalım ve giriş yapalım.

  Şifremi nasıl değiştire bilirim

  Abone girişi bölümünden kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapınız. Açılan sayfada size ait kişisel bilgilerinizi göreceksiniz. Kişisel bilgilerin alt tarafında Şifre Değiştirme şeçeneğinden şifrenizi değiştirebilirsiniz.

  CVV nedir ?

  CVV Kredi Kartı’nızın arka yüzündeki imza şeridinin üstünde bulunan rakamın son 3 hanesine verilen isimdir. Bu numara kredi kartınıza özel olduğundan internet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışverişlerde mutlak güvenlik sağlar. Eğer Kredi Kartı’nızın üzerinde bu rakam bulunmuyorsa, lütfen başka bir kredi kartı ile alışverişinize devam edin.

  örnektir.